wróżka wróżka

tarot

Mediumizm
Zagraj w Satori
Radykalne wybaczanie
Piękno Mandali
Czakramy
Mapa strony
Linki


 


 

wróżka Beata
, tarot, chiromancja, wróżenie, przepowiadanie przyszłości, numerologia,runy,wróżenie z kart,numerologia partnerska

        Na pytanie, jakie jest pochodzenie Tarota nie ma jednoznacznej odpowiedzi.
Alfred Douglas badacz Tarota o uznanym autorytecie powołuje się na pierwsze
wzmianki o kartach z roku 1441. Jedną z najstarszych talii kart Tarota, która przetrwała do naszych czasów jest talia Visconti, która została namalowana przez włoskiego artystę Bonifacio Bembo dla księcia Mediolanu Viscontiego Sforza z okazji ślubu Z Biancą Marią Visconti. Najwcześniej pojawia się też nazwa w związku z wczesnorenesansowym freskiem
w pałacu Case Boromeo"Grający w tarocci".
  W Dobie Renesansu była popularna gra o nazwie "tarroci". Nazwa "Tarok" po włosku "tarocco" pojawiła się w XVI wieku. Karty Tarota służące wcześniej do gry przeszły swoją ewolucję i stały się jednym z największych mediów wróżebnych. W XVIII wieku Court de Gebelin przypisał alfabet hebrajski do Arkan Wielkich Tarota i najprawdopodobniej stworzył legendę ich egipskiego pochodzenia. Kontynuował to W XIX wieku francuski okultysta Eliphas Levi który połączył Tarota z Kabałą i przyporządkował go kabalistycznemu drzewu zycia. Znaczący dla zrozumienia symboliki Tarota był wiek XIX i początki XX, co było też związane z wielkim rozwojem nauk ezoterycznych i spirytyzmu.

         W szczególności przyczynił się do tego Zakon Złotego Brzasku założony w 1887 roku przez grupę intelektualistów brytyjskich. Na początku XX wieku Wielkim Mistrzem Zakonu został Wiliam B. Yeats (laureat literackiej nagrody Nobla) a 26-11-1898 roku wstąpił do niego Aleister Crowley, który wniósł ogromny wkład w opracowanie nauk i symboliki zakonu a także opracował własną talię Tarota, która w dzisiejszych czasach jest nader popularna.

Z Zakonu Złotego Brzasku pochodzi też bardzo znana talia Raidera-Waita namalowana przez Pamelę Coleman Smith. W 1912 roku w czasopiśmie "Equinox" A.Crowley opublikował swoje "Medytacje" dotyczące Arkan Wielkich Tarota a następnie w książce "Księga777" zebrał symbole i pojęcia nauk ezoterycznych prawie wszystkich czasów i narodów w powiązaniu z Arkanami Tarota. Klasyczną publikacją na temat Tarota jest jego "Księga Thota" napisana w latach 1938-1942. Zakon ostatecznie zakończył swoją działalność w roku 1937 a sekretarz A. Crowleya zebrał i wydał trzytomowy zbiór dokumentów zakonu.

Tarot zawiera:

Arkana Wielkie składające się 22 kart przedstawiających wielkie tajemnice, archetypy ludzkich doświadczeń życiowych.

    Arkana Małe składające się z 56 kart podzielonych na 36 kart liczbowych od dwójki do dziesiątki, 16 kart dworskich (figur) i cztery asy. Arkana Małe dzielą się na 4 kolory zwane Dworami powiązane z poszczególnymi żywiołami:

Buławy - żywioł Ognia
- (zodiakalny Baran, Lew i Strzelec) -działanie i energia
Kielichy - żywioł Wody - (zodiakalny Rak, Skorpion, Ryby) - uczucia, życie emocjonalne
Miecze - żywioł Powietrza - (zodiakalny Bliźniak, Waga, Wodnik) - intelekt
Monety - żywioł Ziemi - (zodiakalny Byk, Panna, Koziorożec) - świat materialny.

        Nie będę opisywać znaczenia i interpretacji poszczególnych kart. Każdy dochodzi własną drogą do tej wiedzy i nie zawsze pokrywa się ona z tym, co możemy przeczytać w poszczególnych publikacjach. Zasadnicze archetypowe znaczenie kart Arkan Wielkich i sytuacyjne przystające do dnia codziennego znaczenie kart Arkan Małych w różnych rozkładach ma bardzo wiele odcieni znaczeniowych i tylko praktyka i solidne przygotowanie teoretyczne może pozwolić nam na właściwą interpretacje.

        Napomknę tylko o jeszcze jednym zagadnieniu, które może osoby niezbyt zorientowane w symbolice poszczególnych kart wprowadzać w błąd.
W wieku XIX w śród ezoteryków pracujących z Tarotem pojawiło się przekonanie, że
należy zamienić miejscami w Arkanach Wielkich kartę VII - Sprawiedliwość i XI - Moc,
aby nie naruszać kolejności przypisanych do nich znaków zodiaku. Więc zdarzają się talie w obu wersjach. W swojej talii A. Crowley nie zaakceptował tej zmiany a nawet nadał nowe nazwy obu tym kartom Sprawiedliwość zmienił na Równowagę i pozostawił na pozycji VII a kartę Mocy nazwał Pragnienie i pozostawił na pozycji XI.

wróżbywróżeniehoroskopwróżenie

TAROT-TAROT - WRÓŻKA BEATA ZAPRASZA ,wróżenie, numerologia, horoskopy, tylko tutaj dowiesz się co cię czeka, wróżka, wróżby, wróżenie, tarot, horoskop, wróżenie przez internet, ezoteryka, zjawizka niewyjaśnione, wrozka, WRÓŻKA, WRÓŻBY, WRÓŻENIE, runy przepowiadanie przyszłości,